Dani zahvalnosti za plodove zemlje u Drinovcima

Objavljeno u Novosti

Svake godine djeca i odgojiteljice iz odgojno-obrazovnih skupina "Pužići" i "Cvjetići" u područnom odjeljenju Drinovci, tijekom listopada raznim aktivnostima, obilježavaju Dane zahvalnosti za plodove zemlje i Dan kruha.

Cilj je kod djece razvijati pozitivan odnos prema prirodi i svemu što nam zemlja pruža. Upoznati ih sa bogatstvom plodova koje nam jesen daje, pokazati im od čega i kako nastaje kruh, zaposliti njihove male ručice da mijese tijesto.

U suradnji s roditeljima pribavili smo obilje jesenskih plodova, voća, povrća, grahorica, svega čime obiluje naš zavičaj. Dodali smo proizvoda od tijesta i zajedničkim snagama uredili po dječjim riječima pravi i bogati "jesenski stol".

Pratite nas na Facebook-u i Twitter-u!