Bake i djedovi u Perlicama

Objavljeno u Novosti

Povodom Dječjeg tjedna i Međunarodnog dana starijih osoba, djeca iz odgojne skupine "Perlice" ove su godine na druženje pozvali svoje bake i djedove. Uvažavajući njihov značaj u suvremenom životu, privrženost jednih drugima, otvorili smo im vrata našeg vrtića kako bi vidjeli na koji način njihovi unuci provode vrijeme u vrtiću. Imajući u vidu da su bake i djedovi neprocjenjivi čuvari naših običaja i tradicije dogovorili smo prethodno aktivnosti koje ćemo provesti.

U veseloj atmosferi od bake Jelke čuli su bajku iz usmene predaje o pjetliću i koki. Baka Kata djeci je pokazala različite rukotvorine, pletivo, goblen i vez. Brojalicu s puno smijeha, također iz usmene predaje dočarala je baka Borka, dok je priču o najpoznatijoj baki, onoj iz bajke "Crvenkapica", pročitala baka Ivka. Teško je reći tko je bio sretniji i zadovoljniji ovim susretom, djeca ili njihovi bake i djedovi, te su inicirali već neke buduće radionice i druženja.

Pratite nas na Facebook-u i Twitter-u!