Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

Objavljeno u Novosti

29. listopada svečano smo obilježili Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Na gradskom trgu Poljana postavljeni su štandovi s izloženim krušnim proizvodima i plodovima zemlje koje su vrijedno izradila i prikupila djeca uz pomoć svojih roditelja i odgojiteljice. U obilježavanju su sudjelovale sve skupine vrtićke dobi centralnog objekta Dječjeg vrtića Drniš.

Uz brojne krušne proizvode izloženi su i različiti predmeti i alati koji su se nekad koristili za izradu kruha, kao i ostali predmeti iz bogate baštine ovog kraja. Blagoslovom i molitvom koju je predvodio drniški župnik fra Damir Čikara iskazana je zahvala Bogu na svim darovima i blagodatima.

Brojni posjetitelji imali su priliku degustirati izložene krušne proizvode.

Pratite nas na Facebook-u i Twitter-u!