Tjedan mozga u našem vrtiću!

Objavljeno u Novosti

Trećeg tjedna u ožujku svake godine obilježavamo Tjedan mozga, međunarodnu kampanju poznatu kao Brain Awareness Week s ciljem popularizacije znanja o funkcijama mozga i neuroznanosti.

Od 15.3. do 19.3. djeca iz odgojnih skupina "Ribice", "Loptice", "Sunce", "Pčelice" i "Vrapčići" sudjelovala su u radionici "Mozak u formi". Djeca su imala priliku vidjeti model mozga, naučiti njegove dijelove te kroz igru otkriti kada koristimo lijevu, a kada desnu stranu mozga. Naučili su za što nam je sve mozak važan i kako možemo održavati svoj mozak u formi. Posebno su uživali u vježbama za mozak tzv. Brain Gym pokretima kojima se potiče iskustvo učenja povezivanjem lijeve i desne hemisfere mozga.

Pogledajte kako smo se zabavili!

Psihologinja
Ena Poljičak, mag.psych.

Pratite nas na Facebook-u i Twitter-u!