Edukativna radionica pranja ruku u suradnji s patronažnom službom

Objavljeno u Novosti

Pravilno i redovito pranje ruku je najjeftinija, najjednostavnija i učinkovita metoda sprečavanja prijenosa zaraznih bolesti, a naročito je važna u ovo izazovno doba pandemije korona virusa.

Redovito i pravilno pranje ruku treba usvojiti već u ranom djetinjstvu stoga je zdravstvena voditeljica u suradnji s patronažnom sestrom iz Doma zdravlja Drniš održala edukativne radionice koje imaju za cilj osvijestiti djecu o važnosti održavanja higijene ruku te ih naučiti postupak pravilnog pranja ruku toplom vodom i tekućim sapunom.

Kroz igru i zabavu djeci je približen svijet mikroba i njihovog prenošenja putem prljavih ruku te im je ukazana važnost pravilnog pranja ruku.

U radionici su sudjelovale odgojne skupine: „Sunce“, “Pčelice“, „Loptice“, „Ribice“ i „Vrapčići“ u Drnišu; te skupina „Ježići“ u Gradcu, „Cvjetići“ u Drinovcima, „Jagodice“ u Oklaju i „Bubamare“ u Radoniću.

Zdravstvena voditeljica
Josipa Sunara Beader, mag.med.techn.

Pratite nas na Facebook-u i Twitter-u!