Dijete i umjetnost

Objavljeno u Novosti

Djeca iz odgojne skupine "Leptirići" posjetila su Gradski muzej Drniš. Povod je bila izložba skulptura Ivke Pavazza.

Odgojiteljice su u dogovoru sa umjetnicom htjele doznati kako djeca doživljavaju apstraktnu umjetnost. Njihovi odgovori bili su vrlo zanimljivi i maštoviti. Nakon razgledavanja skulptura imenovali su viđeno. Tako su "Dupina“ neki vidjeli kao glavu patke, "Leptir" je bio i leptir ali i zaljubljeni puževi, skulpturu "Dodir" neka djeca su vidjela kao ruku ili kao jabuku. Svojim izjavama su dokazali tvrdnju da je doživljaj i ljepota umjetničkog djela "u oku promatrača".

Nakon razgledavanja skulptura posjetili su galerijski prostor sa djelima Ivana Meštrovića.

Po povratku u vrtić djeca su viđeno pretvorila u likovni izričaj i pokazala svoju nadarenost za crtež, jer možda se baš među njima krije budući umjetnik.

Pratite nas na Facebook-u i Twitter-u!